فوتبال بدون تماشاگر را نمی خواهیم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 محمد جواهری مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی گل گهر:

بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، مبنی بر تعطیلی کلیه فعالیت های ورزشی گروهی، فعالیت باشگاه گل گهر نیز تا پایان اردیبهشت ماه همچنان تعطیل خواهد بود. محمد جواهری مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی گل گهر با اعلام این خبر گفت: درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال هم قرار است که در 15 اردیبهشت ماه تصمیم گیری شود.

وی گفت: احتمال اینکه این مسابقات از اوایل خرداد ماه آغاز شود وجود دارد. اگر این مسابقات از اوایل خردادماه شروع شود تا اواسط تیرماه طول می کشد و با توجه به اینکه بازیکنان در این بین به 75 روز استراحت نیاز دارند قطعا برگزاری فصل بعد لیگ برتر هم با مشکل روبرو می شود. بنا براین پیشنهاد مشخص باشگاه گل گهر اعلام خاتمه لیگ نوزدهم و تعیین قهرمان و تیم های صعود کننده به لیگ قهرمانان آسیا توسط کمیته ای متشکل از کارشناسان این حوزه است و هیچ تیمی هم امسال سقوط نکند.

دلیل دیگر جواهری برای خاتمه مسابقات لیگ نوزدهم این گونه بیان شد: نباید فراموش کنیم که تماشاچیان و هواداران روح ورزش هستند و برگزاری مسابقات بدون حضور هواداران از جذابیت فوتبال خواهد کاست اگر قرار است مسابقات بدون حضور تماشاچیان برگزار شود بهتر است اصلا برگزار نشوند.

با این حال جواهری از حفظ آمادگی انفرادی بازیکنان گل گهر خبر داد: در این ایامی که مسابقات و تمرینات تعطیل است بازیکنان تیم فوتبال گل گهر تمرینات آمادگی بدنی را زیر نظر کادر فنی به صورت انفرادی انجام می دهند و از طریق فضای مجازی با هم در ارتباط هستند. گزارش روزانه این تمرینات از سوی سرمربی به باشگاه ارسال می شود. البته تمرینات انفرادی نمی تواند جایگزین خوبی برای تمرینات گروهی باشد اگر سازمان لیگ بنا دارد مسابقات لیگ برتر را برگزار کند باید چند هفته به تیم ها برای آمادگی مجدد فرصت بدهد.

علی رغم اینکه ارایه خدمات به ورزشکاران از سوی باشگاه گل گهر به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده است اما فعالیت های عمرانی این باشگاه تعطیل نشده است. مدیر عامل باشگاه گل گهر در این ارتباط گفت: خوشبختانه در حال حاضر احداث دو زمین چمن طبیعی را در دستور کار داریم زیر سازی این دو زمین به پایان رسیده است و در مرحله کشت چمن هستیم. همچنین چمن استادیوم گل گهر هم زیر کشت رفته است و سالن بدنسازی مجموعه ورزشی شهید سلیمانی گل گهر نیز پیش از سال تجهیز و به بهره برداری رسید. تمام تلاش مان را کردیم که شرایط برای  انجام تمرینات تیم فوتبال در سیرجان مهیا شود انشا الله تمرینات تیم فوتبال گل گهر در فصل آینده در سیرجان خواهد بود.

محمد جواهری به حادثه اخیر استادیوم امام علی ع هم اشاره داشت. وی گفت: در اثر طوفان شدیدی که چند روز پیش سیرجان را در بر گرفت متاسفانه یکی از برج های نور ورزشگاه امام علی سقوط کرد. پیمانکار برج های نور ورزشگاه از بهترین و باتجربه ترین شرکت های فعال کشور در این حوزه است که اتفاقا مورد تایید سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است. به هر حال این شرکت موظف است نسبت به سقوط این برج پاسخگو باشد. در حال حاضر هم نمایندگان این شرکت و کارشناسان عمرانی شرکت گل گهر در حال بررسی علت سقوط هستند.

وی در پایان این گفت و گو از کادر درمانی، پزشکان، پرستاران، کارکنان بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و همه ی اعضای ستاد مقابله با کرونا در شهرستان سیرجان تشکر کرد.